Uwagi na temat sitodruku

Gadżety reklamowe to ważne narzędzia w zmaganiach między konkurencją o uwagę klientów. Ubrania są częstym nośnikiem do zaprezentowania brandów. Odzież reklamowa z nadrukiem, szczególnie egzemplarze noszone w wierzchniej warstwie kreacji są dobrym miejscem na długoterminową ekspozycję odezwy reklamowej.

Jedną z wypróbowanych metod na aplikacje logo jest sitodruk.

Sprawdzona metoda – sitodruk

Sitodruk jest chyba najstarszą z nowoczesnych metod nanoszenia druku na tkaniny. Niezwykła jego trwałość sprawiła, że czas się go nie ima.

Pewnym ograniczeniem jest ilość kolorów, a właściwie budowa stanowiska do nakładania barw. Koszulki i bluzy z nadrukiem powstają dzięki maszynie skonstruowanej w formie tzw. karuzeli. I w zależności od średnicy koła zmienia się tam liczba ramek z sitami. Optymalnie jest do ośmiu stanowisk. Czarna tkanina zazwyczaj oferuje możliwości kolorystyczne pomniejszone o jedną barwę, która stanowi ramkę tła. Dopiero na podkładzie z jasnego koloru nakłada się pozostałe barwy w jednym cyklu. Sitodruk to metoda tworzenia barwnych obrazów w wielu warstwach. Każdy kolor jest nakładany na odrębnym sicie, które jest wycinkiem kompozycji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *