Oryginalny sposób ekspozycji reklamy – kubki z nadrukiem

Szkło, porcelana lub fajans są bardzo dobrym podkładem do zastosowania nowoczesnej metody druku. Jest nią druk sublimacyjny. Gadżety reklamowe pokryte wzorami naniesionymi przy pomocy sublimacji mają wyraźne rysunki i niesłychanie wiernym odwzorowaniu.

Kilka słów o druku sublimacyjnym

Wiele przedmiotów używanych jako nośniki reklamy zdobionych jest za pomocą metody sublimacyjnej. Warunkiem skutecznego nanoszenia rysunku jest obecność poliestru w podłożu. To ograniczenie w odniesieniu do materiałów, które w składzie nie zawierają polimerów, niweluje się zastosowaniem lakieru przylegającego powierzchniowo do pola ekspozycji reklamy. Kubki z nadrukiem powlekane są lakierem poliestrowym, a następnie poddawane procesowi sublimacji.

Farba do druku pokonuje barierę stanów skupienia, pomijając fazę ciekłą. Zmieniona w opary osiada na przedmiotach w precyzyjny sposób. Przygotowany na arkuszach papieru projekt przenoszony jest w sterowanych warunkach na podłoże docelowe. Proces sublimacji ma do dyspozycji trzy zmienne. Zmienne zależne od rodzaju obrabianego materiału. Ciśnienie, temperatura i czas w odpowiednich proporcjach odpowiednio sterowanych zapewniają gwarantowany efekt.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *