Jaką drukarkę 3D wybrać?

drukarki 3d

Jednym z największych problemów u osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D jest wybór pierwszej, niskobudżetowej drukarki 3D. Na rynku jest bardzo Duży wybór tego typu sprzętu i ciągle ich wybór się powiększa więc jak wybrać pierwsze urządzenie na którym będziemy pracować? Drukarki 3D różnią się parametrami technicznymi, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, jakie może wydrukować projekty, jaki materiał eksploatacyjny jest potrzebny, z ilu kolorów jest wstanie drukować i oczywiście jakie są koszty. Jest bardzo wiele pytań na które należy sobie odpowiedzieć, a najlepiej zaczerpnąć pomocy od sprzedawcy, który podpowie jakie jest najlepsze rozwiązanie.

Ta nowoczesna technologia zrewolucjonizowała świat i rynek, ale najważniejszym pytaniem jakie trzeba sobie zadąć na początku to czy będziemy z drukarki korzystać w domu czy w firmie, na swoje własne potrzeby czy może planujemy założyć działalność i tworzyć profesjonalne projekty, prototypy czy makiety.

Następnie powinniśmy się zastanowić nad wyborem materiału, którego będziemy wykorzystywać do druków 3D. Musimy się zapoznać z zaletami i wadami poszczególnych filamentów PLA i ABS. Te materiały znacznie się od siebie różnią i warunkują końcowy efekt druku.

A oto dodatkowe pytania, które pomogą uświadomić jakie urządzenie wybrać:

  • Jakiej wielkości będą tworzone przez drukarkę modele. Małe czy duże?
  • Czy zależy nam na bardzo dużej dokładności wydruków?
  • Modele i wydruki będą proste czy raczej skomplikowane geometryczne kształty?
  • Jakie jest przeznaczenie modeli – użytkowe czy tylko pokazowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *