Działanie sztucznej inteligencji

baner

Działanie sztucznej inteligencji
O tym, że sztuczna inteligencja wkracza do realnego świata dowiadujemy się z licznym wiadomości dostarczanych przez media. Ostatnio dokonuje się również zmiana na drodze przejmowania przez sztuczną inteligencję pracy człowieka. Dlatego warto znać mechanizmy jakimi są różnego rodzaju postacie sztucznej inteligencji.

Podstawowa właściwość sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja w skrócie AI ma podstawowe właściwości. Główną taką właściwością sztucznej inteligencji jest jej podobieństwo do człowieka. Konstrukcja maszyn, robotów czy algorytmów jest tak tworzona żeby zachowania sztucznej inteligencji była maksymalnie zbliżona do zachowania człowieka.

Podejmowanie decyzji przez sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja posiada swoją teorię. Jedną z nich jest schemat postępowania algorytmów sztucznej inteligencji. Aby podjąć decyzję sztuczna inteligencja kieruje się następującymi krokami:
– początkowo poznaje parametry i tworzy pomiary tego co widzi;
– następnie widzi szczegóły i przetwarza je na konkretną rzecz;
– koniec podejmowania decyzji to interpretacja tej rzeczy i dokonanie decyzji, czy drogi postępowania.

Sztuczna inteligencja pobiera informacje ze świata jak małe dziecko. Oznacza to, że naśladując wzorce zachowania stara się je jak najbardziej precyzyjnie odtwarzać i mieć podobne rezultaty co człowiek. Sztuczna inteligencja pobiera z zewnątrz informacje, zaczyna je analizować, by przejść do interpretacji i wykształcić z parametrów określoną rzecz. Na drodze takiego postępowania sztuczna inteligencja tworzy sztuczną sieć neuronową.

Planowanie decyzji przez sztuczną inteligencję

Wszystko co zostało powiedziane wyżej może dojść do realizacji tylko jeśli sztuczna inteligencja dokona analizy i planowania:
– dokona identyfikacji sytuacji;
– wytworzy warianty postępowania;
– wybierze najlepszy wariant;
– dokona wszystkiego aby zrealizować ten wariant;
– dokona kontroli efektów swojego wyboru.

Elektronika umożliwia programowanie sztucznej inteligencji w sposób zrozumiały dla siebie, jako dziedziny. Oznacza to, że tworzy algorytmy, które są ujęte w schematy. Wszystko jest powielane ze świata człowieka i przenoszone na świat elektroniki.

Sztuczna inteligencja ma więc za zadanie przede wszystkim naśladować człowieka i zastąpić go. Poprzez naśladowanie człowieka sytuacja ta staje się coraz bardziej możliwa, a nawet ma swoje rzeczywiste odzwierciedlenia w świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *